

Product Details:
| Phase | Single Phase |
| Cooling System | Air Cooled |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Structure Type | Silent |
| Start Type | Electric Start |
| Body Material | Cast Iron |
| Usage/Application | Commercial |
| Fuel Tank Capacity | 20 Litres |
| Warranty | 1 Year |
Special Highlight:
Application :

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Phase | Single Phase |
| Cooling System | Air Cooled |
| Voltage | 230 V |
| Start Type | Electric Start |
| Structure Type | Open |
| Power | 5 kVA |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |

Product Details:
| Phase | Single Phase |
| Cooling System | Air Cooled |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Structure Type | Silent |
| Start Type | Manual Start |
| Body Material | Cast Iron |
| Usage/Application | Residential |
| Fuel Tank Capacity | 20 Litres |
| Fuel Consumption (at 100% Load) | 1.5 Ltr/hr |

Product Details:
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Structure Type | Silent |
| Power | 3 kVA |
| Cooling System | Air Cooled |
| Start Type | Manual Start |
| Body Material | Cast Iron |
| Usage/Application | Residential |
| Fuel Tank Capacity | 20 Litres |